Negyvenezer látogatót vonzott az 5. Szerencsi Artúr Napok Fesztivál
Idén első alkalommal a Kopp Mária Intézet is részt vett a zempléni régió egyik legnagyobb nyári rendezvényén, az 5. Szerencsi Artúr Napok Fesztiválon, amelyet ünnepélyesen Dr. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, valamint dr. Koncz Zsófia családokért felelős államtitkár nyitott meg.
Dr. Hankó Balázs kiemelte, hogy az elkövetkező négy évben mintegy négyezermilliárd forintnyi adókedvezmény marad a családoknál a „családbarát adóforradalom” eredményeként. Ennek köszönhetően július 1-jétől személyi jövedelemadó-mentes lett a csecsemőgondozási díj, a gyermekgondozási díj és az örökbefogadói díj, továbbá ötven százalékkal emelkedett a családi adókedvezmény is, amelynek kedvező hatását a szeptemberi iskolakezdéskor minden család közvetlenül tapasztalhatja.
Dr. Koncz Zsófia rámutatott, a szerencsi rendezvény a koncertek mellett a családokról is szól, hiszen számos program, egyebek között bábszínház, gyerekkoncertek és hagyományőrző foglalkozások várják az érdeklődőket, de a fiataloknak is jó lehetőséget nyújt kikapcsolódásra.
A háromnapos fesztiválra mintegy negyvenezer látogató érkezett. A Kopp Mária Intézet standjánál egész hétvégén játékokkal, kiadványokkal és nyereményekkel vártuk az érdeklődőket, hogy kicsiknek és nagyoknak egyaránt élményt nyújtsunk.